Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 5 kwietnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (5.04.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
(5.04.2015r.)
1.     Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, największa uroczystość w roku kościelnym, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, co w tłumaczeniu na język polski oznacza: „Chwalmy Pana”.
2.     Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.
3.     Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 17.45.
4.     Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i Centrum Kształcenia Laikatu.
5.     W piątek przypada piąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. Zachęcamy do modlitwy za ofiary tej katastrofy i rodziny ofiar oraz za naszą Ojczyznę.
6.     Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 71. Tydzień Miłosierdzia.
7.     Dziś Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W marcu zebrano 705zł.
8.     Składamy podziękowanie wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Grobu Pańskiego i w sprzątaniu kaplicy.
9.     Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.
10.W przyszłą niedzielę – 12 kwietnia – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania na Mszy Św. o godz. 12.00. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz