Łączna liczba wyświetleń

piątek, 25 grudnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BOŻE NARODZENIE (25.12.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
BOŻE NARODZENIE
(25.12.2015r.)
1.     Święty Jan Ewangelista zapisał: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Dziś w uroczysty sposób świętujemy tajemnicę przyjścia Boga na świat – tajemnicę Jego wcielenia, które jest początkiem naszego zbawienia. Pamiętajmy, że to Pan Jezus jest miłosiernym obliczem Boga Ojca, o czym przypomina nam trwający w Kościele Rok Miłosierdzia.
2.     Pozwólmy zatem, aby Pan Bóg ze swoją miłością rodził się nieustannie w naszych sercach, przemieniał je, a nam błogosławił i udzielał wszelkich potrzebnych darów.
3. Dziś, w dzień Bożego Narodzenia, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4.     Jutro drugi dzień świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte  jak w każdą niedzielę. Naszą materialną ofiarą wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.
5.     W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Będziemy się modlić za wszystkie rodziny naszej parafii.
6.     Informujemy, że duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpoczniemy od poniedziałku, 28 grudnia 2015. Porządek kolędy podamy w najbliższą niedzielę.
7.     Składamy podziękowanie naszym parafianom, którzy pomogli w pracy przy żłóbku a naszym niezawodnym paniom za sprzątanie kaplicy.
8.     Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz