Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 15 maja 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (15.05.2016r.)OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
(15.05.2016r.)
1.     Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
2.     W poniedziałek, 16 maja,  będziemy obchodzili Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele  o godz. 700, 900 i 1800.
3.     W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie.
4.     Rodzice dzieci pierwszokomunijnych złożyli ofiarę w wysokości 1000 zł na budowę kościoła. Bóg zapłać za ten dar.
5.     Dzieci i młodzież zachęcamy do wyjazdu na OAZĘ wakacyjną. Karty zgłoszeniowe są do odebrania w zakrystii po każdej Mszy Św. oraz w kancelarii w najbliższym tygodniu. Cena dwutygodniowego wyjazdu to 420 zł. Termin zgłoszeń upływa w następną niedzielę.
6.     Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza wszystkich chętnych na nabożeństwo majowe, które odbędzie się w środę 18 maja o godz. 1700.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz