Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 8 maja 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO (8.05.2016r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
VII  NIEDZIELA WIELKANOCNA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
(8.05.2016r.)
1.     W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.
2.     Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o godz. 17.30.
3.     Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
4.     Jutro także rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.
5.     Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej.
6.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·        9 V – św. Stanisław, biskup i męczennik.
·        14 V – św. Maciej, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, męczennik.
7.     W przyszłą niedzielę we Mszy Św. o godz. 10.30 będą uczestniczyli uczniowie klas IV SP przeżywający rocznice I Komunii Świętej. Spowiedź  uczniów, w sobotę, 14 maja o godz. 9.00. Taca w przyszłą niedziele będzie przeznaczona na budowę naszego Kościoła.
8.     Jedna z naszych parafianek ufundowała kielich. Bóg zapłać za ten dar.
9.     Składamy podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i dobre przeżycie wizytacji kanonicznej, a naszym niezawodnym paniom dziękujemy za umycie okien i sprzątanie kaplicy.
10.    Tegoroczna białostocka Noc Muzeów odbędzie się w nocy z 14 na 15 maja 2016 r. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie białostockie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników. Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na "Quo Vadis" i inne powieści Henryka Sienkiewicza na pocztówkach z początku XX w. oraz na wieczorną lekturę "Quo Vadis" w Roku Sienkiewiczowskim.14/15 maja 2016 r., godz. 18.00 - 23.00, ul. Warszawska 48.
11.  W ramach tegorocznej Nocy Muzeów - 14 maja br., Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A, zaprasza na film dokumentalny pt. "Ks. Michał Sopoćko i jego Miasto Miłosierdzia". Projekcje filmu, zrealizowanego przed kilkoma miesiącami, odbędą się o godzinie 19.00, 20.00 i 21.00. Po każdej projekcji przewidziany jest quiz z nagrodami o Patronie Białegostoku. Odwiedzający będą mogli również obejrzeć wystawę fotograficzną pt. "Ks. Michał Sopoćko - Patron Białegostoku".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz