Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 16 października 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (16.10.2016r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXIX  NIEDZIELA ZWYKŁA
(16.10.2016r.)

1.     Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Przed laty Prymas Polski kard. August Hlond powiadał, że „różaniec jest modlitwą potężną” i że „każdy Polak powinien odmawiać różaniec”, bo „tą bronią pokonamy zło”. Zatem zapraszamy każdego dnia o godz. 17.30 na wspólne różańcowe nabożeństwa.
2.     Dzisiaj w Kościołach w Polsce są prowadzone badania praktyk niedzielnych.
3.     We wtorek, 18 października, liturgiczne święto Świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Tego dnia w Katedrze Białostockiej o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Pracowników Służby Zdrowia.
4.     W sobotę, 22 października, Kościół w liturgii wspomina Świętego Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.
5.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.
6.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2, 3 i 4 listopada o godz. 16.00.
7.     Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół naszego Seminarium. Dzień skupienia odbędzie się w sobotę 29 października o godz. 10.00. W programie jest przewidziana wspólna Eucharystia, nabożeństwo różańcowe, konferencja oraz obiad.
8.     Triduum Różańcowe, organizowane przez Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego odbędzie się w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Rozpocznie się ono Mszą św. w gregoriańskiej oprawie muzycznej w dolnym kościele w piątek, 21 października br. o godz. 18.00 i zakończy Mszą św. o godz. 07.00 rano w niedzielę, 23 października. W programie m. in. Msza św. w sobotę, 22 października o godz. 18.00, którą odprawi Ksiądz Arcybiskup Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki i całonocne czuwanie w dolnym kościele z soboty na niedzielę. Szczegóły na stronie internetowej Parafii Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku. Zapraszamy do uczestnictwa.
9.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·        17 X – św. Ignacy Antiocheński, męczennik;
·        19 X – bł. Jerzy Popiełuszko, kapłan i męczennik;
·        20 X – św. Jan Kanty, kapłan;
·        21 X – bł. Jakub Strzemię, biskup;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz