Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 9 października 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (9.10.2016r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA
(9.10.2016r.)

1.     Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie.
2.     Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Przedstawiciele naszej parafii czekają przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. Bóg zapłać za składane ofiary.
3.     W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i na wieczornej Eucharystii.
4.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2,3 i 4 listopada o godz. 16.00. Kartki wypominkowe można wziąć przy wyjściu z kaplicy oraz w kancelarii.
5.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.
6.     Również w przyszłą niedzielę we Mszy Św. o godz. 10.30 będą uczestniczyli uczniowie klasy III SP przygotowujący się do I Komunii Świętej. Na zakończenie Mszy Świętej zostaną poświęcone różańce.
7.     Koło Różańcowe p.w. Św. S. Faustyny złożyło ofiarę na budowę kościoła w wys. 700 zł. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.
8.     Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A, zaprasza na cykl spotkań o życiu, twórczości i epoce Franciszka Karpińskiego – największego poety, który tworzył w Białymstoku. Pierwsze spotkanie pt. „Słowo i dzieje” odbędzie się w piątek, 14 października 2016 r. o godz. 17.30. Poprowadzą je krytyk literacki Waldemar Smaszcz oraz historyk prof. Józef Maroszek. Spotkanie uświetni koncert muzyki klasycznej epoki Oświecenia oraz sielanek autorstwa Franciszka Karpińskiego.
9. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich białostockich uczelni na wspólną modlitwę z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017. Msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, z udziałem Władz poszczególnych uczelni, sprawowana będzie w niedzielę 16 października o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej.
10.  Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy „500 lat parafii Świętej Trójcy w Turośni Kościelnej”. Wystawa czynna październik - grudzień 2016. Wernisaż wystawy 12 października 2016 r., o godz. 16.30 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz