Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 10 czerwca 2012

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
X NIEDZIELA ZWYKŁA
 (10.06.2012r.)  
1.     Pamiętajmy z dzisiejszej Ewangelii, że w każdym grzechu, zwłaszcza w grzechu nienawiści, obok ludzkiej złości działa także szatan, ojciec wszelkiego kłamstwa i gniewu. A zatem czuwajmy, byśmy nie ulegli jego pokusom.
2.     Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W maju zebrano 651 zł., wydano 35 paczek żywnościowych i opłacono obiady w szkole dla trojga dzieci.
1.     Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy codziennie – do czwartku włącznie – do udziału w nieszporach Eucharystycznych, które są odprawiane o godz. 17.30. W czwartek, 14 czerwca zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki i zioła lecznicze. Również tego dnia będzie błogosławieństwo dzieci.
2.     W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Msze Święte o godzinie 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
3.     W sobotę, 16 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
4.     Taca zbierana w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła.
5.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·        w poniedziałek, 11 VI – święty Barnaba Apostoł, bliski współpracownik świętego Pawła;
·        w środę, 13 czerwca – święty Antoni z Padwy, franciszkanin, znakomity nauczyciel Ewangelii.
·        w czwartek, 14 czerwca – błogosławiony Michał Kozal, męczennik obozu w Dachau;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz