Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 24 czerwca 2012

Ogłoszenia


NARODZENIE ŚW. JANA CHRZCICIELA
XII Niedziela Zwykła
     24 czerwca 2012
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.     Obchodzimy dziś uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.
2.     W piątek obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godzinie 700, 900 i 1800. Niech nasz liczny udział w piątkowej Eucharystii będzie okazją do wypraszania łask i darów potrzebnych następcy świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżowi Benedyktowi XVI. Taca przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
W związku z uroczystością nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3.     Przed nami ostatnie nabożeństwa czerwcowe, podczas których uwielbiamy Boże Serce. Weźmy w nich udział, potwierdzając w ten sposób naszą miłość do Boga i gotowość wynagradzania za grzechy nie tylko nasze, ale i całego świata.
4.     W piątek dzieci i młodzież przeżywać będą zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszam serdecznie do kościoła wraz z rodzicami i nauczycielami na Mszę Świętą o godzinie 800.
5.     30 czerwca, w sobotę, odbędzie się XVI Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka Rodzin do sanktuarium w Juchnowcu. Pielgrzymka wyruszy spod katedry o godz. 800, a zakończy się Eucharystią w kościele w Juchnowcu o godz. 1200.
6.     Na budowę kościoła w ubiegłą niedzielę zebraliśmy 9 900 zł. i 20 $.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
·        w czwartek, 28 czerwca – święty Ireneusz, apostoł Galii i biskup Lyonu, gorliwy obrońca wiary przed błędami gnostyków. Poniósł śmierć męczeńską pod koniec II wieku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz