Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 17 marca 2013

OgłoszeniaOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
V  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(17.03.2013r.)  
1.     Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.
2.     Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Będą trwały 3 dni: niedziela, poniedziałek i wtorek. Msze Św. rekolekcyjne     w poniedziałek i wtorek dla ogółu wiernych o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Nabożeństwo rekolekcyjne dla młodzieży w poniedziałek i wtorek          o godz. 10.00-szkoły średnie, o godz. 11.00-szkoła podstawowa. Kancelaria w tych dniach będzie nieczynna. Zapraszamy do korzystania z sakramentu pokuty.
3.     Uroczysta Msza Św. z okazji imienin Ks. Abp Edwarda Ozorowskiego, zostanie odprawiona w poniedziałek, 18 marca o godz. 18.00                  w Katedrze.
4.     We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa.
5.     22 marca, w piątek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Białegostoku, od Katedry do Kościoła Św. Rocha.
6.     Odwiedziny chorych przed świętami odbędą się w sobotę, 23 marca      od godz. 9.00. Zapisy w kancelarii.
7.     Rekolekcje Inteligencji Katolickiej odbędą się w Kościele                    Św. Wojciecha w dniach 23, 24, 25 i 26 marca – codziennie                     o godz. 19.15.
8.     Przy wyjściu z kaplicy Caritas rozprowadza świece – paschałki. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.
9.     Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, można je składać do skarbony.
10.                       W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 9200.00zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. 
11. Przyszła niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. 
12. Dziś są imieniny ks. Zbigniewa. Solenizantowi składamy życzenia  Bożego błogosławieństwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz