Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 9 czerwca 2013

Ogłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
X NIEDZIELA ZWYKŁA
(9.06.2013r.)
1.     Dziś przypada 10. niedziela w ciągu roku. W czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości miłosiernej, Bożego miłosierdzia. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Częściej odmawiajmy Litanię do Serca Pana Jezusa i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W maju zebrano 752 zł., wydano 45 paczek żywnościowych i opłacono obiady w szkole dla trojga dzieci.
2.     Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedziele i święta. Właśnie podczas Mszy Świętej uczymy się, jak przekładać doświadczenie wiary na nasze codzienne życie. Naszym zadaniem jest przemienienie świata miłością miłosierną.
3.     Przypominamy, że w czerwcu codziennie o godzinie 17.40 w naszym kościele celebrujemy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, na które serdecznie wszystkich parafian zapraszamy.
4.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.
5.     W tym tygodniu patronujĄ nam:
·        10 VI – Święty Bogumił Biskup;
·        11 VI – Święty Barnaba Apostoł, bliski współpracownik Świętego Pawła;
·        13 VI – Święty Antoni z Padwy, franciszkański prezbiter i doktor Kościoła;
·        14 VI – Błogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik obozu       w Dachau;
·         15 VI – Błogosławiona Jolanta, zakonnica, klaryska;

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz