Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 13 kwietnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA (13.04.2014 r.)OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 NIEDZIELA PALMOWA
(13.04.2014 r.)
1.     Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
2.     Paczki świąteczne dla podopiecznych Caritas będą wydawane we wtorek i środę od godz. 16.00 do 18.00.
3.     W Wielki Czwartek, dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00 z rana, ksiądz biskup odprawi w katedrze Mszę krzyżma o godz. 9.00. Podczas tej Mszy św. kapłani odnowią swoje przyrzeczenia oraz zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, sakramentu namaszczenia chorych oraz święceń prezbiteratu i biskupstwa. W naszej parafii Msza Św. Wieczerzy Pańskiej będzie odprawiona o godz.. 18.00. Spowiedź od godz. 17.00. Adoracja do godz. 21.00.
4.     W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Kaplica będzie otwarta o godz. 7.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Od godz. 17.00 będzie spowiedź. Adoracja do godz. 21.00. Za uczestnictwo w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament będzie przeniesiony do Grobu Pańskiego.
5.     Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Kaplica będzie otwarta o godz. 7.00. Błogosławienie pokarmów rozpoczniemy od godz. 9.00 do 15.00 i będzie się ono odbywało co godzinę. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wigilia Paschalna o godz. 19.00, po niej adoracja przez całą noc. Na nabożeństwo Wielkosobotnie przychodzimy ze świecami. Tego dnia zachęcamy do powstrzymania się od pokarmów mięsnych.
6.     Msza Św. rezurekcyjna w przyszłą niedzielę o godz. 6.00, następne Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
7.     Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy wsparli materialnie nasze parafialne rekolekcje, dziękujemy również naszym parafiankom za umycie okien w kaplicy.
8.     W Niedzielę Miłosierdzia, 27 kwietnia 2014 r., w dniu kanonizacji bł. Jana Pawła II, odbędzie się II PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO    w Białymstoku. Będzie ona wyrazem naszej wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II.
Pielgrzymka przejdzie ściśle określonymi trasami, a wyruszy z 5 następujących miejsc:
·        Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie
·        Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku (Dojlidy)
·        Parafia św. Stanisława w Białymstoku (Nowe Miasto)
·        Parafia Przemienienia Pańskiego w Białymstoku (ul. Klepacka)
·        Parafia NMP Królowej Rodzin (Bacieczki)
·        Główna Msza Święta w Sanktuarium, wieńcząca pielgrzymowanie, będzie sprawowana pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, o godz. 15.00. Bliższe informacje na temat pielgrzymki dostępne są w poszczególnych parafiach.
9.     Uroczysta Msza Święta Krzyżma pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, w czasie której kapłani odnowią swoje przyrzeczenia i poświęcone zostaną Oleje Święte, będzie sprawowana w Wielki Czwartek 17 kwietnia br. o godz. 9.00 w Katedrze Białostockiej.
10.                       Uroczysta Godzina Czytań i Jutrznia pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity zostanie odprawiona w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, 18 i 19 kwietnia br.  o godz. 9.00 w Katedrze Białostockiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz