Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 6 kwietnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (6.04.2014 r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(6.04.2014 r.)

1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W marcu zebrano 781zł., wydano 50 paczek żywnościowych i opłacono obiady w szkole dla jednego dziecka. Przy wyjściu z kaplicy, Caritas rozprowadza świece i obrazy z wizerunkiem bł. Jana Pawła II. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na parafialną Caritas.
2.     Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Będą trwały 3 dni: niedziela, poniedziałek i wtorek. Msze Św. rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek dla ogółu wiernych będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo rekolekcyjne dla młodzieży w poniedziałek i wtorek: o godz. 10.00 szkoły średnie, o godz. 11.00 szkoła podstawowa. Kancelaria w tych dniach będzie nieczynna. Zapraszamy do skorzystania z rekolekcji oraz przystąpienia do sakramentu pokuty.
3.     Odwiedziny chorych przed świętami, odbędą się w sobotę, 12 kwietnia, od godz. 9.00. Zapisy w kancelarii.
4.     W przyszłą niedzielę, 13 kwietnia, na Mszy Św. o godz. 12.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
5.     Trwa akcja: „Jałmużna Wielkopostna”, dary można składać do kosza przy ołtarzu.
6.     Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, można je składać do skarbony.
7.     Kółka Różańcowe z naszej parafii, złożyło ofiarę w wysokości 1300 zł., na budowę Kościoła. A Kółko Różańcowe pod wezwaniem Św. Floriana i Bł. Anieli Salawy złożyły ofiarę w wysokości 250 zł., na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za złożone ofiary.
8.     W zakrystii można nabyć kwietniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.
9.     Przyszła niedziela będzie już niedzielą Męki Pańskiej, czyli niedziela palmowa. Taca będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz