Łączna liczba wyświetleń

sobota, 19 kwietnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (20.04.2014 r.)


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

(20.04.2014 r.)

1.     Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

2.     Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego, który wielkanocną radość rozciąga na 50 dni – aż do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

3.     Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Porządek Mszy Św. niedzielny. Taca będzie przeznaczona na KUL i Centrum Kształcenia Laikatu.

4.     W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 11 400 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

6.     Składamy serdeczne podziękowanie, tym wszystkim, którzy przyczynili się, aby liturgia Triduum Paschalnego i Świąt miała godną oprawę. Dziękujemy również tym, którzy pomogli w przygotowaniu Grobu Pańskiego i sprzątaniu kaplicy.

7.     Przyszła niedziela, II Niedziela Wielkanocy, będzie Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Tego dnia odbędzie się kanonizacja Bł. Jana Pawła II.

8.     Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej oraz parafia pw. Miłosierdzia Bożego zapraszają na spotkanie obrońców życia, tych którzy podjęli duchową adopcję dziecka poczętego, które odbędzie się 25 kwietnia 2014 roku w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. W programie spotkanie: 18.00 msza święta w intencji obrony życia /kościół/, po mszy świętej projekcja filmu „Od poczęcia aż po dziecko” /sala pod plebanią/.

9.     Apel ku czci św. Jana Pawła II pod przewodnictwem Arcybiskupa  Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia br., o godz. 21.00 przy pomniku papieża przed Katedrą Białostocką. Czuwanie poprowadzi młodzież akademicka. Zapraszamy do uczestnictwa w tym wspólnym, modlitewnym dziękczynieniu za dar świętości Jana Pawła II.

10.            W Niedzielę Miłosierdzia, 27 kwietnia 2014 r., w dniu kanonizacji bł. Jana Pawła II, odbędzie się II PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO    w Białymstoku. Będzie ona wyrazem naszej wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II.

Pielgrzymka przejdzie ściśle określonymi trasami, a wyruszy z 5 następujących miejsc:

·        Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie

·        Parafia Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku (Dojlidy)

·        Parafia św. Stanisława w Białymstoku (Nowe Miasto)

·        Parafia Przemienienia Pańskiego w Białymstoku (ul. Klepacka)

·        Parafia NMP Królowej Rodzin (Bacieczki)

Główna Msza Święta w Sanktuarium, wieńcząca pielgrzymowanie, będzie sprawowana pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego, o godz. 15.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz