Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 4 maja 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA (4.05.2014 r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA
(4.05.2014 r.)
1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W kwietniu zebrano 890zł., wydano 52 paczki żywnościowe świąteczne oraz 37 paczek ze słodyczami i zabawkami dla dzieci. Opłacono obiady w szkole dla jednego dziecka. Dochód ze sprzedaży świec i chlebków wielkanocnych wyniósł 419zł., będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. Dochód ze zbiórki do puszek w Niedzielę Miłosierdzia Bożego wyniósł 651zł. Rusza akcja zbiórki zabawek i słodyczy związana z myślą o zbliżającym się Dniu Dziecka, dary można składać do kosza przy ołtarzu lub w Caritasie.
2.     Liturgia dzisiejszej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.
3.     Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, zachęcamy do czytania i rozważania Pisma Świętego, aby w ten sposób pogłębiać naszą wiarę.
4.     We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba. Tego dnia o godz. 18.00, Ks. Bp. Henryk Ciereszko, udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii. Spowiedź bierzmowanych, świadków i rodziców, w poniedziałek o godz. 17.00. W dniu bierzmowania, we wtorek kandydaci do bierzmowania wraz ze świadkami zbierają się przed kościołem o godz. 17.30.
5.     W czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
6.     Trwa miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie w naszym kościele o godz. 17.30. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo w swoich domach.
7.     Zakończyliśmy prace przy stropie w naszym nowo budującym się kościele. Teraz będą wznoszone ściany szczytowe do końcowej wysokości, koszt tych prac to 50 tys. zł. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego kościoła.
8.     W zakrystii można nabyć majowy numer: „Drogi Miłosierdzia”. Zapraszamy do lektury majowego numeru. Jego głównym tematem jest "Macierzyństwo drogą świętości". Proponujemy lekturę artykułów: pt.: "Pod Twoją Obronę uciekamy się" przedstawiającego zagadnienie pobożności maryjnej oraz "O świętych matkach" i "Nie zrozumiesz kobiety... bez Chrystusa" mówiących roli, godności i wielkości macierzyństwa zarówno fizycznego jak i duchowego. Polecamy również homilię Papieża Franciszka z Mszy św. kanonizacyjnej  Jana XXIII i Jana Pawła II oraz opracowanie na temat przygotowania do bierzmowania. Wśród stałych rubryk proponujemy rozważania do niedzielnych Ewangelii, "Pytania do księdza", "Jak wychowywać" (Jan Paweł II przyjaciel młodzieży) oraz "Z historii Archidiecezji". Zapraszamy do lektury!
9.     Mamy zaszczyt serdecznie zaprosić Duchowieństwo oraz parafian archidiecezji Białostockiej na II już edycję "Polskie Kresy - Grodzieńszczyzna" nad którą honorowy patronat objął Jego Ekscelencja Ks. bs. Edward Ozorowski. Program wydarzenia przebiega następująco:
* data: 9 Maj 2014r godzina 17:00
* występy polskich zespołów z Grodzieńszczyzny
* otwarcie wystawy pokonkursowej "Orlęta Grodzieńskie 1939r"
* uroczyste odsłonięcie portretu Tadzia Jasińskiego - najmłodszego obrońcy Grodna
* oraz koncert i  prezentacja płyty "Burza" Tadka Firmy
wstęp 10 zł
10. Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 9-11 maja 2014 roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie i www.spotkaniamalzenskie.blogspot.com. Zgłoszenia: Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: spotkania.bialystok@gmail.com.
11.Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej oraz Wspólnota Trudnych Małżeństw Sychar zapraszają na spotkanie małżeństw, w kryzysie, w separacji, po rozwodzie. Celem spotkań Wspólnoty jest dążenie do odrodzenia więzi małżeńskiej, wyjście z kryzysu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 maja 2014 roku w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. W programie: 17.00 msza święta, 18.00 spotkanie w sali nr 12. Spotkania białostockiego ogniska Sychar będą odbywały się w każdą 1 niedzielę miesiąca o godz. 17.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz