Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 11 maja 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA (11.05.2014 r.)OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
(11.05.2014 r.)
1.     Dzisiejsza, IV niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
2.     W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy nie tylko osoby starsze, lecz również i młodsze, którym się czasem może wydawać, że nie mają na to czasu. Ale któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.
3.     We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 33 rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II.
4.     W środę, 14 maja, czcimy świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza.
5.     W piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
6.     Trwa zbiórka zabawek i słodyczy związana z myślą o zbliżającym się Dniu Dziecka, dary można składać do kosza przy ołtarzu lub w Caritasie.
7.     W przyszłą niedzielę, we Mszy Św. o godz. 10.30 będą uczestniczyły dzieci klas III, przeżywające I rocznicę Komunii Św. Spowiedź w sobotę, 17 maja o godz. 9.00.
8.     W najbliższym czasie w Zespole Szkół Społecznych  nr 2 STO przy ul. Narewskiej 13 będą prowadzone BEZPŁATNE zajęcia komputerowe OD PODSTAW dla seniorów. Zajęcia to część akcji edukacyjnej „Profesor Wnuczek”, prowadzonej przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe.
Na cykl spotkań złożą się cztery dwugodzinne zajęcia, prowadzone przez nauczyciela informatyki i uczniów szkoły. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. jak bezpiecznie korzystać z komputera, nauczą się wyszukiwać informacje w Internecie, wysyłać wiadomości przez Internet, przeglądać na komputerze zdjęcia i porządkować domowe dokumenty.
Pierwsze odbędą się 20 maja o godz. 16.00 . Szczegółowych informacji na temat zajęć udziela  sekretarz szkoły  pod numerem telefonu 85- 6512 976 w godz. 8.00- 15.30
9.     10 maja, doroczne Spotkanie Wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz