Łączna liczba wyświetleń

sobota, 24 maja 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (25.05.2014 r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
(25.05.2014 r.)
1.     W Polsce maj jest tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Przed nami ostatni już tydzień tego miesiąca, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, które w naszym kościele odprawiane są codziennie o godz. 17.30.
2.     Jutro, 26 maja, będziemy obchodzić Dzień Matki. Z tej okazji nie tylko składajmy życzenia i podarunki naszym mamom, ale polecajmy je Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o wszystkie potrzebne im łaski, by mogły dobrze wypełniać swoją misję. A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły wyśpiewywać Jego chwałę na wieki.
3.     Od piątku, 30 maja będzie odprawiana nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
4.     W sobotę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.
5.     W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszach Św. będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
6.     Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na wystawę "Gdzie kobiety z tamtych lat…" Wernisaż odbędzie się w środę 28 maja 2014 r. o godz. 17.00 w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym w Białymstoku ul. Warszawska 48. Gdzie kobiety z tamtych lat? Gdzie świat, który minął, pozostawiając w nas tęskne wspomnienia? W obecnych czasach, gdy tyle mówi się o roli kobiety w społeczeństwie, jakby zapomniało się, że polska tradycja, historia i obyczajowość są wyjątkowo mocne związane z obecnością przedstawicielek płci pięknej. Nie sposób wyobrazić sobie polskiego domu bez Matki, będącej nie tylko Panią domu, ale także Nauczycielką pokoleń i Strażniczką tradycji. Jak mówić o polskiej historii, bez kobiet, które ją współtworzyły? Czyż można zapomnieć o wkładzie kobiet w polską literaturę i sztukę? Jakże wyglądało by oblicze polskiego Kościoła bez wielkich świętych kobiet i tych powszednich, nieznanych, uczących swe dzieci pacierza i wierności Ojczyźnie? Polska pamięta te szczególne imiona: od Wandy, po Matki stoczniowców i górników. Eksponaty zgromadzone na wystawie pochodzą z kolekcji Rodziny Cywińskich oraz z Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz