Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 8 lipca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (6.07.2014 r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
(6.07.2014 r.)
1.     Liturgia dzisiejszej niedzieli zachęca nas, abyśmy wszystkie nasze troski złożyli na Pana, ucząc się od Niego, jak mamy postępować, by podobać się Ojcu naszemu, który jest w niebie. Niech te słowa będą dla nas zachętą, abyśmy nie zniechęcali się w chwilach trudności, niezrozumienia czy niepewności, lecz ufnie udawali się po pomoc do naszego Mistrza i Pana.
2.     Parafialny Zespół Caritas zbiera dziś ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W czerwcu zebrano 641zł., wydano 50 paczek żywnościowych oraz 36 paczek ze słodyczami i zabawkami dla dzieci oraz opłacono obiady w szkole dla jednego dziecka. W lipcu i sierpniu wolontariusze parafialnej Caritas nie będą pełnili dyżurów.
3.     Dla dzieci i młodzieży rozpoczęły się już wakacje, wielu z nas również w tym miesiącu będzie się udawało na zasłużony odpoczynek. Postarajmy się dobrze wykorzystywać ten czas, przeznaczając go również na nasz rozwój duchowy.
4.     Wakacje to również czas żniw dla sekt. Zwróćmy zatem uwagę na to, kto jest organizatorem wyjazdu, w którym chcą uczestniczyć nasze nastoletnie dzieci.
5.     W dzisiejszą niedzielę przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
6.     W piątek, 11 lipca, obchodzimy święto świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy.
7.     XXVIII piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca-12 sierpnia 2014, zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane od 22 do 29 lipca w godz. 16.00-19.00 w piwnicy akademickiej przy Białostockiej Katedrze.
8.     W zakrystii można nabyć lipcowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz