Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 27 lipca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (27.07.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
(27.07.2014r.)
1.     W dzisiejszą niedzielę liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze. Przypomina zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra.
2.     Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się go dobrze wykorzystywać.
3.     Są też ludzie, zwłaszcza pracujący na roli, dla których lato jest czasem szczególnie wzmożonej pracy. Starajmy się ich wspierać przynajmniej naszą modlitwą, ale też wdzięcznością za ich trud i poświęcenie, dziękując zarazem Bogu za wszelkie dobrodziejstwa, zwłaszcza za obfite plony ziemi.
4.     W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Był to zryw nie tylko mieszkańców Stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego Narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania.
5.     W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
6.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9600zł., 20$ i 10Eu. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz