Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 29 czerwca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ ŚW. PIOTRA I PAWŁA (29.06.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
UROCZYSTOŚĆ ŚW. PIOTRA I PAWŁA
 (29.06.2014r.)
1.     Dziś uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, są oni nazywani filarami Kościoła.
2.     Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach.
3.     Dzisiejsza niedziela jest również ostatnią niedzielą miesiąca czerwca tradycyjnie poświęconego czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4.     Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.
5.     W najbliższy czwartek, 3 lipca, obchodzimy święto kolejnego Apostoła, świętego Tomasza. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi.
6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
7.     28 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2013 r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Ewangelia drogą do Boga ”.
Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:
- Białystok - od 21 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie)
- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca b.r., po wieczornej Mszy Św. (stara plebania)
Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „grupy złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w miejscach zapisów na pielgrzymkę). Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook
8.     W dniach 16 - 25 sierpnia 2014 roku organizowana jest XXII Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Kto wierzy nigdy nie jest sam” i wyruszy 16 sierpnia po Mszy Świętej o godz. 5:30 z Białostockiej Katedry.
Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 15 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-19.30. Wymagany jest paszport. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych, więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 788 920 208 oraz na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz