Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 14 września 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (14.09.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
 (14.09.2014r.)
1.     Dzisiaj przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na pamiątkę odnalezienia relikwii Krzyża przez cesarzową Helenę, matkę cesarza Konstantyna, który przed bitwą ujrzał wtedy płonący krzyż i napis: „W tym znaku zwyciężysz”. Nazajutrz na jego rozkaz na tarczach żołnierzy zostały wymalowane krzyże. I wkrótce okazało się, że symbol śmierci stał się symbolem zwycięstwa, bo Konstantyn pokonał wrogów. W 313 roku cesarz ogłosił edykt wolnościowy, kładący kres prześladowaniom religijnym, a krzyż stał się symbolem chrześcijaństwa.
2.     Jutro, 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
3.     Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, są one częścią Tygodnia Wychowania.
4.     18 września, w czwartek, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał.
5.     Młodzież klas III Gimnazjum prosimy, by zapisywała się na listę kandydatów do Bierzmowania. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w II niedzielę października.
6.     Dzisiaj po każdej Mszy Św. zapisujemy uczniów od klasy III S.P. wzwyż na ministrantów.
7.     Po Mszy Św. zapraszamy do budującego się kościoła. Nastąpił już demontaż stempli i można zobaczyć w całej okazałości strop, który został już otynkowany i pomalowany. Demontaż stempli i podestu roboczego wyniósł 25000 zł., a tynkowanie i malowanie stropu 14000 zł. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary na dalszą budowę kościoła.
8.     Msza Święta z okazji Ogólnopolskiego Święta Służby Celnej będzie sprawowana w piątek 19 września 2014 r. o godz. 9.45 w Katedrze Białostockiej. Mszy świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Edward Ozorowski, homilię wygłosi Biskup Polowy Józef Guzdek.
9.     Nadgraniczna piesza pielgrzymka pracowników Służb Celnych oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę 20 września 2014 r. Pielgrzymka wyruszy z Kuźnicy Białostockiej o godz. 7.00, a zakończy się Mszą Świętą w Sokółce o godz. 15.00.
10.  Procesja z relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćki z kaplicy Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Białymstoku (przy ul. Poleskiej) do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbędzie się w niedzielę 21 września br. roku o godz. 17.30. Procesję poprzedzi Msza św. w kaplicy o godz. 16.30. Zapraszamy do uczestnictwa.
11.  Z okazji 75. rocznicy agresji III Rzeszy i ZSRR na Polskę, wojskowa parafia pw. św. Jerzego w Białymstoku zaprasza do uczestnictwa w uroczystościach organizowanych ku czci bohaterskich obrońców Rzeczpospolitej z Wojny Obronnej 1939 r. Uroczystości obędą się w środę 17 września br. według następującego porządku:
- godz. 17.30 wojskowy apel pamięci na placu przed kościołem garnizonowym przy ul. Rzymowskiego 43
- godz. 18.00 odsłonięcie tablicy pamiątkowej w kościele garnizonowym oraz Msza Święta w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych uczestników Wojny Obronnej 1939 r. Mszy św. przewodniczyć będzie bp. Henryk Ciereszko.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz