Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 28 września 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (28.09.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
 (28.09.2014r.)
1.     Dzisiejsza liturgia zwraca naszą uwagę na sposób myślenia i postępowania. Jest to szczególnie istotne, jeśli uświadomimy sobie, że naszym postępowaniem mamy dawać świadectwo naszej wiary. A zatem: jakie jest to moje świadectwo?
2.     Dzisiaj o godz.15.00 w ramach akcji „Rozniecić iskrę Bożego Miłosierdzia”, była odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego na placach i przy skrzyżowaniach głównych ulic Białegostoku. Na terenie naszej parafii Koronkę odmawiano przy sklepie „Stokrotka”, na ul. Antoniukowskiej.
3.     Za kilka dni rozpocznie się miesiąc październik. Jest on w naszej polskiej tradycji poświęcony odmawianiu różańca świętego. Nie zapominajmy o tej prostej, ale jakże skutecznej modlitwie, która była tak bardzo doceniania przez wielu świętych. Również nasz rodak papież Jan Paweł II nie rozstawał się z różańcem. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
4.     Jutro, w poniedziałek, 29 września, celebrujemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. Każdy z nich ma do spełnienia inne zadanie, ale wszyscy razem oddają chwałę Bogu.
5.     W czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Ma ono nam przypominać, że każdy z nas ma swojego anioła stróża, którego zadaniem jest strzeżenie nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Ale aby było to możliwe, my musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.
6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
7.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2,3 i 4 listopada o godz. 16.00. Kartki wypominkowe można nabyć przy wyjściu z kaplicy oraz w kancelarii.
8.     W dniach 3 i 4 października, Caritas przy współpracy z Bankiem Żywności przeprowadzą zbiórkę żywności pod hasłem: „Podziel się posiłkiem”, w sklepach: Biedronka, Stokrotka i PSS Społem na naszym osiedlu. Dary należy składać u dyżurujących wolontariuszy Caritas w sklepie lub do kosza przy ołtarzu. Zachęcamy do wsparcia tej akcji. Pilnie poszukiwani są wolontariusze do przeprowadzenia tej akcji.
9.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 11.000 zł i 50$. Bóg zapłać za złożone ofiary.
10.  Fundacja Pro - Prawo do Życia zaprasza spotkanie z Mary Wagner, działaczką pro-life z Kanady, która prawie dwa lata spędziła w więzieniu za modlitwę pod klinikami aborcyjnymi oraz oferowanie pomocy kobietom chcącym dokonać aborcji. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 5 października o godz. 15:00 w kinie TON w Białymstoku, a rozpocznie się premierową projekcją najnowszego filmu Grzegorza Brauna pod tytułem "Nie o Mary Wagner". Spotkanie poprowadzi Grzegorz Braun.
11.Klub Inteligencji Katolickiej w Białymstoku zaprasza do uczestnictwa w 32. Dniach Kultury Chrześcijańskiej, które odbędą się w październiku br. pod hasłem "Zanurzeni w świętości - św. Jan XXIII i św. Jan Paweł II". Szczegółowy program obchodów znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji Białostockiej oraz na plakatach.
12. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę 4 października 2014 r. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w Bazylice Różanostockiej o godz. 10.00. Po Mszy św. przewidziane są: Różaniec, konferencja i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie pielgrzymki ok. godz. 14.00.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz