Łączna liczba wyświetleń

sobota, 6 września 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (7.09.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
 (7.09.2014r.)

1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W sierpniu zebrano 602 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję zbiórki artykułów szkolnych i tym, którzy wspierają parafialną Caritas.
2.     Liturgia dzisiejszego dnia przypomina nam o praktyce braterskiego upomnienia, które jednak ma wypływać z miłości do drugiego człowieka i opierać się na przestrzeganiu podanych przez Pana Jezusa zasad.
3.     W najbliższy poniedziałek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Msze Święte będą odprawione w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
4.     Za nami pierwszy tydzień zajęć szkolnych. Starajmy się zwracać uwagę na to, czym zajmują się nasze dzieci, jakie są ich postępy w nauce, już od początku roku poświęcając im czas, razem z nimi odkrywając to, o czym się uczą. Nie wystarczy wysyłać dzieci na coraz to nowe zajęcia dodatkowe, one potrzebują przede wszystkim naszego zainteresowania i przykładu, zwłaszcza w tym, co dotyczy rzetelności w wypełnianiu powierzonych nam zadań.
5.     Parafialna Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich, zaprasza wszystkich członków i sympatyków na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek 9 września o godz. 16.30.
6.     Młodzież klas III Gimnazjum prosimy aby zapisywała się na listę kandydatów do Bierzmowania. Zgłoszenie jest koniecznym warunkiem do Bierzmowania. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się w drugą niedzielę października.
7.     W zakrystii można nabyć wrześniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.
8.     W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Pamiętajmy, że krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie! Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei.
9.     Trwa rekrutacja słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2014/2015. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej szczegółów na plakatach, ulotkach oraz na www.rodzinabialystok.pl.
10.                                                                                                                                                                                                                             Duszpasterstwo Rodzina Archidiecezji Białostockiej zaprasza małżonków na bezpłatne warsztaty naturalnego planowania rodziny - 11 i 18 września 2014 roku, w godz. 17.00 - 21.00 w Białostockiej Akademii Rodziny Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku, ul. Sokólska 1, w sali nr 115. Więcej informacji na www.rodzinabialystok.pl.
11.                         Piesza pielgrzymka z krzyżami* do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 13 września 2014 r. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00.
12.                         Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę 14 września 2014 r. i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 - Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej, godz. 12.00 - Msza Święta na Wzgórzu Krzyży. Zapraszamy do uczestnictwa w Pielgrzymce. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz