Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 12 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (12.10.2014r.)OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
(12.10.2014r.)
1.     Dziś obchodzimy XIV Dzień Papieski. W ramach obchodów Dnia Papieskiego, po Mszach Świętych są zbierane fundusze na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania naszego wielkiego rodaka św. Jana Pawła II.
2.     W naszej ojczyźnie tradycyjnie październik jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane codziennie o godz. 1730.
3.     We wtorek, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto– Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą.
4.     W nadchodzącą sobotę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto świętego Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.
5.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2, 3 i 4 listopada o godz. 1600.
6.     W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 1030 będą uczestniczyli uczniowie klas III SP przygotowujący się do I Komunii Świętej, po Mszy Św. zostaną poświęcone różańce.
7.     Trwają prace przy kryciu dachu nad nawą główną Kościoła. Połowa dachu już jest pokryta, teraz będziemy kryć drugą część od ul. Wierzbowej. Koszt blachy i robocizna wyniesie ok. 90.000 zł. Prosimy o ofiary na ten cel. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na budujący się Kościół.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz