Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 5 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (5.10.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
 (5.10.2014r.)
1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca października. Liturgia tej niedzieli przypomina nam, że mamy się troszczyć o Chrystusowy Kościół, o jego rozwój, o wzrost wiary, nadziei i miłości w każdym z nas. Po Mszach Świętych, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. We wrześniu zebrano 665zł. Wydano 50 paczek żywnościowych oraz 23 wyprawki szkolne dla dzieci.
2.     Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Zachęcamy do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. W tym miesiącu zapraszamy również na nabożeństwa październikowe, które są celebrowane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
3.     W tym tygodniu, we wtorek, 7 października, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi odniesionego pod Lepanto, nad Zatoką Koryncką, 7 października 1571 roku.
4.     Przyjmujemy na wypominki, które będą odprawiane 2,3 i 4 listopada o godz. 16.00. Karty wypominkowe można nabyć przy wyjściu z kaplicy oraz w kancelarii.
5.     W przyszłą niedzielę, 12 października będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Również w przyszłą niedzielę we Mszy Św. o godz. 12.00 biorą udział kandydaci do Bierzmowania. Po Mszy Św. konferencja, obecność obowiązkowa. Również tego dnia o godz. 19.30 w Białostockiej Katedrze Ks. Abp E. Ozorowski odprawi Mszę Św. z okazji inauguracji roku akademickiego.
6.     W zakrystii można nabyć październikowy numer:  „Drogi Miłosierdzia”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz