Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 25 grudnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE BOŻE NARODZENIE (25.12.2014r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
BOŻE NARODZENIE
(25.12.2014r.)
1.     Wraz z całym Kościołem przeżywamy dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego – drugą co do ważności uroczystość w roku kościelny i mającą swoją oktawę, tzn. obchód obejmujący osiem dni. Pełni podziwu i wdzięczności Bogu, pochylamy się w świątyni nad tajemnicą wcielenia i narodzenia Słowa Bożego. Starajmy się uczcić tę tajemnice również w naszych Domowych Kościołach. W dniu dzisiejszym nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.
1.     Jutro – drugi dzień świąteczny – święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Ze względu na uroczysty charakter tego dnia w Polsce nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca będzie przeznaczona na KUL.
2.     W sobotę – kolejny dzień oktawy Narodzenia Pańskiego, a zarazem wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Błogosławieństwo wina po Mszach Świętych.
3.     W niedzielę – święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
4.     Wizytę duszpasterską, zwaną Kolędą w naszej parafii rozpoczniemy, od poniedziałku 29 grudnia. Porządek Kolędy podamy w najbliższą niedzielę.
5.     Składamy podziękowanie naszym parafianom, którzy pomogli w pracy przy żłóbku, a naszym Paniom za sprzątanie kaplicy.
6.     Wam wszystkim tutaj obecnym i waszym bliskim życzymy owocnego udziału w łaskach przyniesionych przez Jezusa z nieba na ziemię. Niech Światło nocy betlejemskiej opromienia życie waszych rodzin, a błogosławieństwo Bożej Dzieciny niech towarzyszy wam i waszym bliskim w święta i przez całe życie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz