Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 21 grudnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU (21.12.2014r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU
(21.12.2014r.)
1.     Dziś – czwarta niedziela Adwentu, która, ukazując nam w Ewangelii scenę zwiastowania, zapowiada zbliżającą się szybkimi krokami uroczystość narodzenia Zbawiciela świata. Wdzięczni Bogu za Jego miłość objawioną nam w tych wydarzeniach, przygotujmy nasze serca, domy i rodziny na nadchodzące święta.
2.     W środę, w Wigilię  – ostatnie „roraty” rano o godz. 7.00. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy w tych dniach przedświątecznych do skorzystania z sakramentu pokuty.
3.     W środę wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do godnego przeżycia wigilii i całych świąt Bożego Narodzenia, a w szczególności do zachowania takich zwyczajów, jak łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i śpiewanie kolęd. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych.
4.     O godz. 24.00 ze środy na czwartek zapraszamy na pasterkę. Taca podczas pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W pierwszy Dzień Świąt nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.
5.     Przy wyjściu z kaplicy można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.
6.     16 stycznia 2015 roku o godzinie 18.00 w Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnym w Białymstoku odbędzie się koncert Katedralnego Chóru CARMEN. Chór wykona koncert kolęd. W repertuarze usłyszymy kolędy wielogłosowe pochodzące od XVI w., nie zabraknie wśród nich współczesnych kompozycji. Po krótkim koncercie chór poprowadzi tradycyjne wspólne kolędowanie na, które wszystkich serdecznie zapraszamy. Następnym punktem spotkania będzie aukcja prac plastycznych osób niepełnosprawnych. Dochód z aukcji będzie przeznaczony na rzecz niepełnosprawnych twórców.
7.     XVII Spotkanie Absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się w niedzielę 11 stycznia 2015 roku w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 46. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą w kaplicy seminaryjnej o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich absolwentów wraz z rodzinami.
8.     ORSZAK TRZECH KRÓLI w Białymstoku odbędzie się dnia 6 stycznia br., w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.00 na dziedzińcu Pałacu Branickich. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, śpiewając kolędy, przejdzie następującymi ulicami: Legionową,  Skłodowskiej-Curie, Placem Uniwersyteckim, Liniarskiego, Lipową, Rynkiem Kościuszki i dotrze na plac przed Katedrą. Na trasie Orszaku przedstawiane będą trzy sceny na podstawie Ewangelii obrazujące wydarzenia z wędrówki Trzech Mędrców do Betlejem. Po zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Katedrze o godz. 14.00, celebrowanej przez Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych Kościoła Białostockiego, a zwłaszcza rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku. Oddajmy w ten sposób chwałę Jezusowi Chrystusowi, który poprzez Trzech Króli objawia się całemu światu.
9.     Duszpasterstwo Rodzin oraz Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zapraszają 28 grudnia 2014 roku o godz. 18.00 do parafii pw. Świętej Rodziny /ul. Ogrodowa – Białystok/ na Uroczystą Mszę świętą dziękczynno – błagalną w Święto Świętej Rodziny. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, dziękować za dar życia i zbawienia, jednocześnie przepraszać za grzechy aborcji i odrzucenia życia. Podziękujemy również osobom, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz