Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 8 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (8.03.2015r.)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(8.03.2015r.)
1.     Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Liturgia słowa przypomniała nam dekalog oraz prawdę o ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W misterium paschalne Chrystusa włącza nas sakrament chrztu św., który zobowiązuje nas do zachowywania przykazań Bożych.
2.     Dziś przypada Dzień Kobiet. W modlitwie polecajmy wszystkie kobiety Panu Bogu.
3.     Dziś Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W lutym zebrano 670 zł., wydano 52 paczki żywnościowe. Trwa akcja „Jałmużna Wielkopostna”, dary można składać do kosza przy ołtarzu. Przy wyjściu z kaplicy wolontariusze Caritas rozprowadzają świece – paschałki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii.
4.     Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać do skarbony przy ołtarzu.
5.     Białostockie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego wspólnie ze Stowarzyszeniem Czcicieli Miłosierdzia Bożego, Siostrami Jezusa Miłosiernego i Iskrą Bożego Miłosierdzia podejmuje różne dzieła i akcje, mające na celu szerzenie miłosierdzia Bożego. Są one odpowiedzią na pragnienie, które nosił i realizował Bł. Ks. Michał Sopoćko.
Dziękując za włączanie się do znanych i realizowanych od lat akcji (Koronka przy skrzyżowaniach, pielgrzymowanie Szlakiem Bł. Michała) pragnę zaproponować i zaprosić Księdza Proboszcza wraz z parafianami do udziału w nowych propozycjach:
Ø promocji akcji „Koronka do Miłosierdzia Bożego na lądach, wodach i przestworzach”,
Ø Koronki dla dzieci w I piątki miesiąca,
Ø tworzenia Kół Koronkowych skupiających po 9 osób, modlących się Koronką w dziewięciu intencjach Nowenny przed Świętem Miłosierdzia,
Ø Kółek Koronkowych skupiających po pięcioro dzieci, odmawiających jedną tajemnicę Koronki.
Szczegółowe informacje i materiały można uzyskać w Sanktuarium (600 42 90 10) oraz  w biurze Stowarzyszenia Czcicieli Miłosierdzia Bożego (85/651 30 07).
6.       Duszpasterstwo Akademickie zaprasza studentów, absolwentów i nauczycieli akademickich białostockich uczelni wyższych na AKADEMICKE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które wzorem lat ubiegłych, odbędą się w dwóch terminach i w dwóch Ośrodkach:
I termin: 15-16-17 marca (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30 w kościele św. Rocha w Białymstoku. Poprowadzi je ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia. Hasło rekolekcji: Miłość od kuchni.
II termin: 22-23-24 marca (niedziela – poniedziałek - wtorek), codziennie o godz. 19.30 w Archikatedrze białostockiej. Poprowadzi je ks. Krzysztof Kralka, pallotyn z Lublina. Hasło Rekolekcji: Podejdź bliżej.
7.       REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Parlamentarzystów oraz Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 15-16-17 marca br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Robert Bujak z Zakonu Jezuitów. Zapraszamy do uczestnictwa.
8.       Caritas  Archidiecezji Białostockiej wraz z Fundacją im. Rodziny Czarneckich i Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia serdecznie zapraszają osoby samotne, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczyste śniadanie wielkanocne 5 kwietnia 2015 roku, które odbędzie się o godz. 8:00 w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. W spotkaniu weźmie udział ks. Abp Edward Ozorowski, dyrekcja, oraz pracownicy Caritas. Na stole znajdą się typowe potrawy wielkanocne, a dzieci otrzymają słodki upominek. Zaproszenia na uroczystość można pobrać w siedzibie Caritas przy ul. Warszawskiej 32 oraz w Centrum Pomocy Samarytanin przy ul. Kolejowej 26 A w Białymstoku.
9.     Stowarzyszenie "Otwarty Dom – Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie" po raz kolejny zachęca  do zaproszenia na święta dziewczynkę lub chłopca z Domu Dziecka na Litwie. Na Święta Wielkanocne dzieci przyjadą w terminie od 1- 8.04.2015 r. Akcji patronuje Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku. Osoby, które chciałyby, zaprosić jedno lub kilkoro dzieci, prosimy o przybycie na zebranie w dniu 11.03.2015 r. (środa) o godzinie 17.00 do siedziby Stowarzyszenia, ul. Berlinga 8 w Białymstoku (wejście od ul. Leszczynowej), gdzie zostaną podpisane wszelkie dokumenty (nowe rodziny powinny mieć ze sobą ksero dowodu osobistego).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz