Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 1 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (1.03.2015r.)OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(1.03.2015r.)
1.     Dzisiejszą, drugą niedzielę Wielkiego Postu, nazywamy niedzielą Przemienienia Pańskiego ze względu na proklamowaną dziś perykopę ewangeliczną o tym wydarzeniu lub niedzielą Abrahama z uwagi na pierwsze czytanie, mówiące o tej postaci. Podziwiając wiarę Abrahama i myśląc o chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor, modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów i wspieramy ich ofiarami składanymi do puszek.
2.     W środę przypada święto św. Kazimierza, królewicza. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o solenizantach.
3.     W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
4.     Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. We Mszy Świętej o godz. 12.00 odbędzie się kolejne spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
5.     Trwa akcja: „Jałmużna Wielkopostna”, dary można składać do kosza przy ołtarzu.
6.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9 720 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
7.     Rozpoczęliśmy prace przy dalszej budowie Kościoła. Będą wykonane następujące prace:
·        Elewacja cegłą klinkierową ściany od ul. Broniewskiego powyżej kaplic;
·        Montaż konstrukcji dachowej nad kaplicami i zakrystią;
·        Krycie dachu blachą;
·        Montaż 14 okien nad kaplicami;
Koszt tych prac wyniesie 150.000 zł.
8.     W zakrystii można nabyć marcowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.
9.     Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu "Nie o Marry Wagner", która odbędzie się w sobotę 7 marca o godzinie 15:00 w kinie TON. Film opowiada o działaczce pro-life z Kanady, która prawie 2 lata spędziła za modlitwę pod klinikami aborcyjnymi. Po projekcji spotkanie z reżyserem filmu Grzegorzem Braunem.
10. Serdecznie zapraszamy na premierę filmu "Uwolnić Asię Bibi", która odbędzie się w niedzielę 8 marca o godzinie 16:00 w kinie TON. Film opowiada o Asi Bibi, katoliczce z Pakistanu, która w 2009 roku została skazana na karę śmierci za rzekome bluźnierstwo wobec Islamu. O wszystkich tych wydarzeniach, a także o sytuacji chrześcijan na bliskim wschodzie opowiedzą po projekcji autorzy filmu: Michał Król i Maciej Grabysa. 
11. Rekolekcje Wielkopostne Parlamentarzystów oraz Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego odbędą się w dniach 15-16-17 marca br., niedziela - poniedziałek - wtorek. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi o. Robert Bujak z Zakonu Jezuitów. Zapraszamy do uczestnictwa.
12.  Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku, Uczestnicy oraz kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce zapraszają na wystawę prac pt. „10 lat minęło…” z okazji jubileuszu „10-lecia WTZ w HAJNÓWCE”
13.  UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU, w 26. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w poniedziałek 9 marca  2015 r. i przebiegać będą według następującego porządku:
        godz. 16.30    – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej,
        procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego,
        godz. 18.00 – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz