Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 22 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (22.03.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
(22.03.2015r.)
1.     Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu. Od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela, zostały zasłonięte krzyże. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.
2.     Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Będą trwały 3 dni: niedziela, poniedziałek i wtorek. Msze Święte rekolekcyjne dla ogółu wiernych: w poniedziałek i wtorek o godz. 7.00, 9.00, 17.00. Nabożeństwo rekolekcyjne dla młodzieży w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 szkoły średnie, o godz. 11.00 SP. Kancelaria w tych dniach będzie nieczynna. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach i skorzystania z sakramentu pokuty.
3.     W środę, 25.03.15, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. Msze Święte w naszym kościele o godz.7.00, 9.00 i 17.00.
4.     Odwiedziny chorych przed Świętami, odbędą się, w sobotę, 28 marca od godz. 9.00. Zapisy w kancelarii.
5.     Trwa akcja „Jałmużna Wielkopostna”, dary można składać do kosza przy ołtarzu. Przy wyjściu z kaplicy wolontariusze Caritas rozprowadzają świece – paschałki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii.
6.     Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać do skarbony przy ołtarzu.
7.     W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 10 320zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
8.     W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej, podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej.
9.     Caritas Archidiecezji Białostockiej wraz z Fundacją im. Rodziny Czarneckich oraz Zespołem Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia serdecznie zapraszają osoby samotne, potrzebujące oraz rodziny wielodzietne na uroczyste śniadanie wielkanocne 5 kwietnia 2015 roku, które odbędzie się o godz. 8:00 w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku. W spotkaniu weźmie udział ks. abp Edward Ozorowski oraz pracownicy Caritas. Na stole znajdą się typowe potrawy wielkanocne. Na zakończenie dzieci otrzymają słodki upominek, a dorośli będą mogli zabrać ze sobą jedzenie na wynos. Uroczystość zostanie poprzedzona mszą rezurekcyjną, która zostanie odprawiona w Katedrze o godz. 6:00 rano. Z tej okazji Caritas przygotowała specjalne zaproszenia, które można pobrać w siedzibie Caritas przy ul. Warszawskiej 32 oraz w Centrum Pomocy Samarytanin przy ul. Kolejowej 26 A w Białymstoku. Wszelkie informacje udzielane są w sekretariacie Caritas, tel. 85 651 90 08.
10.                        Nowo otwarte Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Archidiecezji Białostockiej mieszczące się przy ul. Kościelnej 1 A (obok budynku Kurii) serdecznie zaprasza do odwiedzenia wystawy pod tytułem „Wymaluj obraz z podpisem «Jezu, ufam Tobie!»” prezentującej  najbardziej znane wizerunki Jezusa Miłosiernego. Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00. Przed Miejską Drogą Krzyżową, w piątek 27 marca od godziny 17.30, zapraszamy do Centrum na wystawę fotografii z Miejskich Dróg Krzyżowych z ubiegłych lat. Odwiedzający otrzymają pamiątkowy obrazek z tegorocznej Drogi Krzyżowej prowadzonej przez młodzież, która wpisuje się w przygotowania Archidiecezji do Światowych Dni Młodzieży 2016.
11.                        Uczestnicy oraz kadra Warsztatu Terapii Zajęciowej w Hajnówce zapraszają do Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku na wystawę naszych prac pt. „10 lat minęło…” z okazji jubileuszu „10-lecia WTZ w HAJNÓWCE”. Finisaż wystawy 31 marca 2015 r. o godz. 1100. Finisaż połączony będzie z promocją tomiku poezji Marcina Waszkiewicza.
12.                        Dyrektor Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku oraz PT Autor Andrzej Zieniuk zapraszają na wystawę ANDRZEJ ZIENIUKZNANE I NIEZNANE” Otwarcie wystawy 9 kwietnia 2015 r., o godz. 1700 w siedzibie Archiwum i Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku ul. Warszawska 48.
13.                        Zapraszamy młodych, grupy i wspólnoty młodzieżowe, a także całe rodziny do uczestnictwa w obchodach tegorocznego Światowego Dnia Młodzieży. Wspólne świętowanie rozpocznie się w Niedzielę Palmową 29 marca br. o godz. 14.30 na placu przed Katedrą białostocką. W programie: koncert „Błogosławieni czystego serca”; rozstrzygnięcie konkursu III Festiwalu Palm; poświęcenie palm i przejście do Katedry na wspólną Eucharystię.
14.                        Rekolekcje Wielkopostne organizowane przez Klub Inteligencji Katolickiej odbędą się w kościele św. Wojciecha w Białymstoku w dniach 28 - 31 marca 2015 r.  (od soboty przed Niedzielą Palmową do Wielkiego Wtorku), o godz. 19.00. Rekolekcje poprowadzi Ks. dr Dariusz Wojtecki, Prorektor Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
15.                        Miejska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 27 marca br. i przejdzie ulicami Białegostoku od Katedry do kościoła św. Rocha. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy Katedrze. Z racji zbliżających się Światowych Dni Młodzieży tegoroczną Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież Archidiecezji Białostockiej. Zapraszamy do uczestnictwa.
16.                        Archiwum i Muzeum Archidiecezjalne w Białymstoku zaprasza na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Katedralnego Chóru Carmen pod dyrekcją Bożeny Bojaryn-Przybyła. Koncert odbędzie się 26 marca 2016 r. o godz. 19.00 w siedzibie AMAB przy ul. Warszawskiej 48. W programie m.in. pieśni: „Pozwól mi Twe męki śpiewać” – opr. Ks. J. Orszulik C.M., „Ogrodzie Oliwny” – opr. C. Kunda, „O duszo wszelka nabożna” – opr. P. Pałka, itp. Po koncercie wykład Bożeny Bojaryn-Przybyła „Polska pieśń pasyjna przejawem żarliwej pobożności”. Wstęp wolny.
17.                        Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do świętowania Dnia Świętości Życia, który przypada 25 marca 2015 roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu od godz. 15.30 do 17.40 Konferencja naukowa "Prawne, medyczne i etyczne aspekty ochrony ludzkiego życia i rodziny" w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1a, o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem J. E. Ks. Abpa Edwarda Ozorowskiego, Metropolity Białostockiego. Podczas mszy podjęcie dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego /szczegółowe informacje w załącznikach/. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego można podjąć również w każdej parafii podczas każdej Eucharystii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz