Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 24 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (24.05.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
(24.05.2015r.)
1.     Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania.
2.     Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.
3.     Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
4.     We wtorek, 26 maja Dzień Matki, zachęcamy do modlitwy w intencjach matek.
5.     W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
6.     Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy. Po Mszach Świętych będą zbierane podpisy pod projektem ustawy o ochronie płodu ludzkiego. Potrzebny będzie PESEL.
7.     Trwa akcja zbiórki zabawek, słodyczy i innych darów na Dzień Dziecka. Dary można składać do kosza przy ołtarzu lub w Caritasie.
8.     Zamontowaliśmy od ul. Broniewskiego kolejne 31 aluminiowych okien, koszt z montażem to 43.400zł. W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 9 050zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
9.     Rekolekcje nie tylko dla seniorów 13 - 27 czerwiec 2015 rok. Prowadzą Werbiści Ojciec Edward Konkol oraz Ojciec Franciszek Laka. Jastarnia, ul. Mickiewicza 33, Ośrodek im. JP II. Opłata za dwutygodniowy pobyt z wyżywieniem wynosi 630 zł. (13 czerwiec 2015 rok zjazd i zakwaterowanie, 27 czerwiec 2015 rok wyjazd do godz. 10:00). Dojazd i powrót autokarem opłata z ubezpieczeniem 150 zł w obie strony, bądź we własnym zakresie. Informacje i zapisy tel. 85 6524717 Biuro Stowarzyszenia Droga ul. Proletariacka 21 oraz niedziela w Zgromadzeniu Księży Werbistów w Kleosinie godz. 14:30 podczas spotkania Grupy O. Pio. Zakwaterowanie po jednej osobie w domku 3 osobowym toalety, łazienki, prysznice tuż obok nowo wyremontowane.
10.  Fundacja Spe Salvi zaprasza na Wokalne Warsztaty Uwielbienia „BOGU DŹWIĘKI”, które odbędą się w dniach 11-14 czerwca br. w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A. Warsztaty zakończą się wspólnym występem podczas Koncertu Uwielbienia Bogu Dźwięki przed Katedrą Białostocką, w niedzielę 14 czerwca br. o godz. 20.30.  Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie www.BoguDzwieki.ArchiBial.pl.
11.Coroczny cykl koncertów kameralnych pt. „Muzyka w Starym Kościele” organizowany przez Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz Duszpasterstwo Akademickie rozpoczyna się dzisiaj o godz. 20.30 w Starym Kościele Farnym. Kolejne koncerty odbędą się w następujące niedziele: 31 maja, 7 czerwca oraz 21 czerwca,  zawsze o godz. 20.30. Dokładny program wszystkich koncertów znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej Duszpasterstwa Akademickiego w Białymstoku. Organizatorzy serdecznie zapraszają do uczestnictwa, wstęp wolny.
12.Konferencja naukowa na temat „Rewolucja Macierzyństwa” odbędzie się w poniedziałek 25 maja 2015 roku w godz. 12:00 – 15:30 w auli widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20. Wydarzenie organizowane jest przez Akademickie Koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Katedrę Historii Wychowania Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Katedrę Teologii Katolickiej Uniwersytetu w Białymstoku oraz Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji na stronie konferencji: http://www.rewolucjamacierzynstwa.pl/
13. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku serdecznie zaprasza na Dzień Matki w AWSD, który odbędzie się we wtorek 26 maja 2015 r. o godz. 18.30 w Seminarium Duchownym przy ul. Warszawskiej 46. W programie przewidziane jest Nabożeństwo Majowe w ogrodzie seminaryjnym oraz wieczór słowno-muzyczny poświęcony “Matce kapłańskich matek”. Wspólnota Seminaryjna w sposób szczególny zaprasza Mamy Kapłanów oraz Grono Przyjaciół Seminarium.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz