Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 17 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17 maja 2015OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
17 maja 2015

1.     Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dni powszednie między uroczystościami Wniebowstąpienia Pańskiego i Zesłania Ducha Świętego, mają specjalne znaczenie; są dniami nowenny – przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.
2.     Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego oraz spowiedzi wielkanocnej w liturgii Kościoła.
3.     Zakończyliśmy prace przy kryciu kościoła. Rozpoczynamy kolejny etap budowy, murowanie wieży do wysokości 25 m., okładanie klinkierem. Planowany koszt prac to 160 tys. zł. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym możemy prowadzić prace budowlane.
4.     Od 26 do 31 lipca 2016 r. odbędą się w Polsce Światowe Dni Młodzieży. Młodzież przyjeżdżająca na te dni do Polski, będzie goszczona w diecezjach od 20 do 25 lipca 2016 r. Nasza diecezja przygotowuje się do przyjęcia ok. 5 tys. młodzieży. Będą oni przydzielani do poszczególnych parafii. Nasza parafia ma przyjąć ok. 150 osób. Są już powołani koordynatorzy: Sylwia Biedrzycka, Paweł Brzósko i Magdalena Kożuchowska. Te osoby zaprezentują się za chwilę, zaś po Mszy będą rozdawać ulotki i modlitwy w intencji ŚDM. Poszukujemy chętnych do wolontariatu przy organizacji owych dni w naszej parafii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy chętnych w różnym wieku.
5.     Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej oraz Odnowa w Duchu Świętym zapraszają na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie będzie miało miejsce w sobotę 23 maja br. o godz. 20.00 w katedrze białostockiej. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec.
6.     Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Świętej Wody wyruszy w sobotę 23 maja o godz. 14.00 sprzed białostockiej katedry. Pielgrzymka zakończy się o godz. 18.00 Mszą św. w sanktuarium w Świętej Wodzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz