Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 31 maja 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ (31.05.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ
(31.05.2015r.)
1.     Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.
2.     Po Mszach Świętych są zbierane podpisy pod projektem ustawy o ochronie płodu ludzkiego.
3.     Jutro – Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie o godz.17.40.
4.     W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, nazywana dawniej Uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy naszych parafian do udziału w procesji ogólno miejskiej, która wyruszy z Katedry do Kościoła Św. Rocha, po Mszy Św. o godz. 10.00. Procesja z naszej parafii wyruszy po Mszy Św. o godz. 9.00 i dołączy do procesji ogólno miejskiej.
5.     W oktawie Bożego Ciała, od piątku o godz. 17.30 będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.
6.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
7.     W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
8.      Przed rozpoczęciem ogólno miejskich Uroczystości Bożego Ciała w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1 A, od godz. 9.00 będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną z procesji Bożego Ciała z ubiegłych lat oraz otrzymać obrazek z koronką do Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i fotografią Cząstki Ciała Pańskiego z kościoła p.w. św. Antoniego w Sokółce.
9.      VI Marsz dla Życia i Rodziny w Białymstoku odbędzie się w niedzielę 14 czerwca br. Rozpocznie się on o godz. 14.00 i przejdzie od kościoła św. Rocha ul. Lipową, Rynkiem Kościuszki do Katedry. Marsz poprzedzi Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego w kościele św. Rocha o godz. 12.30. Zapraszamy mieszkańców Białegostoku, całe rodziny, młodzież i dzieci do licznego uczestnictwa. Po zakończeniu Marszu, od godz. 15.00, na placu przy Katedrze będzie trwało wspólne świętowanie: koncerty zespołów młodzieżowych i dziecięcych, „Bieg dla Jezusa” oraz spotkanie z misjonarzami. Natomiast o godz. 20.30 rozpocznie się Koncert uwielbienia „Bogu Dźwięki”. Informacje na temat tych wydarzeń znajdują się również na stronie internetowej Archidiecezji www.archibial.pl oraz na plakatach.
10.                       31 maja 2015 roku (niedziela) na Rynku Kościuszki w Białymstoku w godzinach 12.00 – 21.00 odbędzie się Festyn z okazji Dnia Dziecka połączony z finałem kampanii charytatywnej „Kilometry Dobra“. Organizatorem wydarzenia jest Caritas Archidiecezji Białostockiej. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców Białegostoku i okolic.
Podczas Dnia Dziecka uczestnicy będą mogli korzystać z nastepujących atrakcji: występy artystyczne dzieci z przedszkoli, koncerty (m.in. schole: Boże Echo, Winnica, występ duetu smyczkowego, wokaliści Białostockiego Studia Piosenki, przedstawienie w wykonaniu podopiecznych Ośrodka Metanoia, Chór Nadziei  i Maleo Reggae Rockers) zabawy i gry rekreacyjne, malowanie twarzy, zabawa fantowa oraz wiele innych atrakcji
11.                       Akcja Katolicka zaprasza na Koncert laureatów XXVII Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej, który odbędzie się  w Uroczystość Bożego Ciała -  4 czerwca br., w amfiteatrze przy Operze i Filharmonii Podlaskiej. Początek o godz. 16.00. Wystąpią laureaci festiwalu oraz Wiola Brzezińska. Zapraszamy, wstęp wolny.
12.                       Rada Ruchów Katolickich Archidiecezji Białostockiej zaprasza mieszkańców Białegostoku na spotkanie ewangelizacyjne, które odbędzie się dnia 6 czerwca br. o godz. 20.00 na Rynku Kościuszki przed białostocką Katedrą.
13.                       W dniach 26-28 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Tegoroczna 35. Pielgrzymka będzie miała szczególny charakter, gdyż rozpocznie peregrynację Symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji. Powitanie Krzyża i Ikony Matki Bożej nastąpi w sobotę 27 czerwca podczas Mszy Świętej w Majewie.
Białostockie grupy wyruszają 26 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. (Parafie z terenu Archidiecezji proszę podać właściwe dla siebie informacje o wyjściu pielgrzymki).
Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 28 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00.
Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz