Łączna liczba wyświetleń

sobota, 13 czerwca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA (14.06.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA
(14.06.2015r.)
1.     Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.
2.     Po Mszach Świętych Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W maju zebrano 626zł, oraz złożono indywidualną ofiarę na słodycze dla dzieci w wysokości 200zł. Wydano 50 paczek żywnościowych. Informacja o zebraniu rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonie letnie z Caritas wywieszona jest na tablicy przy Caritasie.
3.     W piątek po Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie wolontariuszy, którzy będą pomagać przy organizacji Światowych Dni Młodzieży w parafii. Zapraszamy chętnych, którzy chcieliby się jeszcze włączyć do pomocy w organizacji tych dni.
4.     W sobotę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, wyznaczony przez ONZ w roku 2000 na dzień 20 czerwca. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi.
5.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.
6.     Caritas Archidiecezji Białostockiej bierze udział w konkursie „Kultura dla obywateli” z projektem "Białostocki Finał Akcji - Tornister pełen uśmiechów". Zachęcamy serdecznie do oddania głosu właśnie na ten projekt za pomocą strony internetowej: www.bialystok.pl. Wygrana w konkursie umożliwi nam zorganizowanie wyjątkowego, charytatywnego koncertu  na rzecz dzieci potrzebujących. W trakcie koncertu wystąpią schola Winnica, białostocki zespół Whitestok, zespół Arka Noego oraz Luxtorpeda.  "Tornister pełen uśmiechów" to akcja dzięki której rokrocznie kilkaset dzieci z naszego regionu otrzymuje wsparcie w postaci wyprawki szkolnej. Zachęcamy do głosowania! Każda osoba może oddać jeden głos na wybrany projekt.
7.     Zapraszamy na wykład prof. Bogdana Chazana zatytułowany „Za życiem – bez kompromisów”, który odbędzie się w sobotę 20 czerwca 2015 r. o godzinie 1600 w kinie TON. Wstęp wolny.
8.     Zapraszamy na spotkanie objęte Honorowym Patronatem Jego Ekscelencji Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego, zatytułowane „Wszyscy jesteśmy dziećmi … bożymi, swoich rodziców, swojej epoki”, które odbędzie się w niedzielę 21 czerwca 2015 r. o godzinie 1500w kinie TON. Wstęp wolny.
9.       Rozpoczynamy rekrutację słuchaczy do Studium Życia Rodzinnego w Białymstoku na rok akademicki 2015/2016. Jest to szkoła dla osób pragnących pogłębić wiedzę o małżeństwie i rodzinie w świetle współczesnej nauki i wiary katolickiej. Do Studium zapraszamy osoby pełnoletnie w każdym wieku. Studium jest też dobrą formą przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Zapisy do 30 września w Sekretariacie Studium, ul. Kościelna 2, Białystok. Więcej szczegółów na plakatach oraz na www.rodzinabialystok.pl.
10.  W dniach 26-28 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest Piesza Pielgrzymka Różanostocka.
11.                        Tegoroczna 35. Pielgrzymka będzie miała szczególny charakter, gdyż rozpocznie peregrynację Symboli Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji. Powitanie Krzyża i Ikony Matki Bożej nastąpi w sobotę 27 czerwca podczas Mszy Świętej w Majewie. Białostockie grupy wyruszają 26 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. (Parafie z terenu Archidiecezji proszę podać właściwe dla siebie informacje o wyjściu pielgrzymki). Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie. Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku 28 czerwca (niedziela) uroczystą Eucharystią o godz. 17:00. Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, jednak w sposób szczególny młodzież pragnącą podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz