Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 25 czerwca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (28.06.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
(28.06.2015r.)
1.     Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku.
2.     Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Taca będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.
3.     We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.
4.     W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
5.     W naszej Archidiecezji trwa peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży – Krzyża i Ikony Matki Bożej. W naszym dekanacie te symbole będą w piątek, 3 lipca. Nasza parafia może wziąć udział w tym wydarzeniu w parafii Św. Kazimierza. O godz. 18.00 będzie uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, o godz. 21.30 Droga Światła-procesja po osiedlu Dziesięciny, adoracja symboli do godz. 24.00.Można udać się wspólnie z grupą z naszej parafii. Spotkanie przy kaplicy, w piątek o godz. 17.00.
6.     Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży będą wywieszać na blokach ulotki o tym wydarzeniu.
7.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9 030zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
8.     XIX Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 4 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej o godz. 8.00. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.
9.     W dniach 16 - 25 sierpnia 2015 roku odbędzie się XXIII Piesza Pielgrzymka do Wilna. Tegoroczna Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej przebiegać będzie pod hasłem: „Budujemy na skale”. Wyruszy ona 16 sierpnia po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 5:30 w Katedrze Białostockiej. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 20 lipca do 11 sierpnia br. w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku, w godz. 16.00 - 19.00. Wymagany jest paszport. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pielgrzymki www.wilenska.bialystok.pl lub pod numerem telefonu: 788 920 208.
10.                        29. Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 lipca – 12 sierpnia 2015 r.  Pielgrzymka wyruszy pod hasłem „Kto się nawraca – jest z Bogiem ”. Zapisy na pielgrzymkę przyjmowane będą:
- Białystok - od 20 do 29 lipca b.r., w godz. 1700-1900, w „Piwnicy Akademickiej” przy białostockiej katedrze – ul. Kościelna 2. (w dni powszednie)
- Sokółka - par Św. Antoniego od 27 do 29 lipca b.r., po wieczornej Mszy Św. (stara plebania)
Ci, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, a chcą wesprzeć pielgrzymów, zachęcamy aby łączyli się duchowo zapisując się do „Grupy Złotej” powierzając także intencje w których każdego dnia pielgrzymowania będą modlili się pielgrzymi (zapisy w każdej parafii oraz w miejscach zapisów na pielgrzymkę  ).
Wszelkie informacje dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.net.pl lub na facebook

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz