Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 7 czerwca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA (7.06.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
X NIEDZIELA ZWYKŁA
(7.06.2015r.)
1.     Dziś – dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Po Mszach Świętych są zbierane ofiary do puszek na budowę świątyni.
2.     Trwa „oktawa” uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Codziennie o godz. 17.30 są odprawiane Nieszpory Eucharystyczne. W czwartek na zakończenie oktawy przynosimy do błogosławieństwa zioła i wianki lecznicze. Również tego dnia po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo dzieci.
3.     W piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem 21. Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W ten piątek ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
4.     W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
5.     W zakrystii można nabyć czerwcowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.
6.     VI Marsz dla Życia i Rodziny w Białymstoku odbędzie się w niedzielę 14 czerwca br. Rozpocznie się on o godz. 14.00 i przejdzie od kościoła św. Rocha ul. Lipową, Rynkiem Kościuszki do Katedry. Marsz poprzedzi Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Szymeckiego w kościele św. Rocha o godz. 12.30. Zapraszamy mieszkańców Białegostoku, całe rodziny, młodzież i dzieci do licznego uczestnictwa. Po zakończeniu Marszu, od godz. 15.00, na placu przy Katedrze będzie trwało wspólne świętowanie: koncerty zespołów młodzieżowych i dziecięcych, „Bieg dla Jezusa” oraz spotkanie z misjonarzami. Natomiast o godz. 20.30 rozpocznie się Koncert uwielbienia „Bogu Dźwięki”. Informacje na temat tych wydarzeń znajdują się również na stronie internetowej Archidiecezji www.archibial.pl oraz na plakatach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz