Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 9 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (9.08.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
(9.08.2015r.)
1.     Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii Świętej, bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie. Dotyczy to zarówno osób pracujących, jak i odpoczywających po pracy, a także tych, którzy nie mogą skorzystać z zasłużonego odpoczynku.
2.     Jutro – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Swoimi modlitwami obejmijmy jutro chrześcijan prześladowanych za wiarę w naszych czasach.
3.     W sobotę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą”, święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej wcześniej bitwy, oraz błogosławieństwo kwiatów ziół i zbóż. Msze Święte według porządku niedzielnego. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na Archidiecezjalne Radio I.
4.     Trwa akcja zbiórki artykułów szkolnych zorganizowana z myślą o zbliżającym się nowym roku szkolnym. Dary można składać do kosza w kaplicy.
5.     Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, z okazji Święta Wojska Polskiego  i rocznicy Cudu nad Wisłą, odprawiona zostanie w białostockiej Katedrze w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia br. o godz. 11.00. Mszy Świętej będzie przewodniczyć Arcybiskup Edward Ozorowski.
6.     Uroczysta Msza Święta połączona z obrzędem poświęcenia tegorocznych plonów odprawiona zostanie w białostockiej Katedrze w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia br. o godz. 14.00.  Do udziału w tym nabożeństwie zaproszeni są rolnicy i działkowcy, delegacje parafii i innych środowisk z wieńcami dożynkowymi, zespoły ludowe oraz wszyscy, którzy pragną powierzać Bogu problemy polskiej wsi i rolnictwa.
7.     Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza osoby uzależnione i członków ich rodzin oraz wszystkich, którym leży na sercu troska o trzeźwość narodu, do uczestnictwa w rekolekcjach trzeźwościowych, które odbędą się w następujących parafiach:     - Parafia św. Kazimierza w Białymstoku: w dniach 21-23 sierpnia     - Parafia Narodzenia NMP w Krypnie: również w dniach 21-23 sierpnia     - Parafia NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach: w dniach 28-30 sierpnia
8.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 VIII – św. Klara, dziewica, która żyła na przełomie XII i XIII wieku i dała początek Zakonowi Sióstr Klarysek,
14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik obozu koncentracyjnego w Auschwitz, założyciel Niepokalanowa w Polsce i Japonii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz