Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 2 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (26.07.2015r.)OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
(26.07.2015r.)
1.     Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem ze względu na przypadające dziś wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Zarówno w pierwszym czytaniu mszalnym, jak i w Ewangelii była mowa o cudownym rozmnożeniu chleba. To była wyjątkowa interwencja Chrystusa. Zwykle człowiek zdobywa chleb dzięki swojej pracy. Dziś swoją modlitwą wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom, dziadkom i emerytom za chleb zdobyty ich ciężką pracą.
2.     W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
3.     Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do sanktuariów maryjnych, a zarazem miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi polscy apelują do nas i do wszystkich wiernych Kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu.
4.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9 000 zł, 2 $.
Bóg zapłać za złożone ofiary.
5.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·        29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, znana z Ewangelii, patronka gospodyń domowych i hotelarzy;
·        31 VII – św. Ignacy z Loyoli, prezbiter, założyciel zakonu jezuitów;
·        1 VIII – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła, założyciel Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, nazywanego też Zgromadzeniem Redemptorystów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz