Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 2 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (2.08.2015r.)


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
(2.08.2015r.)
1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W lipcu zebrano 516 zł. Rusza akcja zbiórki artykułów szkolnych zorganizowana z myślą o zbliżającym się nowym roku szkolnym. Dary można składać do kosza w kaplicy.
2.     Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny. Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu.
3.     W czwartek, 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
5.     W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
·        4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy.
·        8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz