Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 4 marca 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
 (4.03.2012r.)
1.     Od pewnego czasu każda druga niedziela Wielkiego Postu jest szczególnym czasem modlitwy i duchowej bliskości                        z misjonarzami, jest okazją do czynów pokutnych podejmowanych w intencji misjonarzy i misyjnego działania Kościoła. Jednym        z nich, obok modlitwy i postu, jest jałmużna, dlatego prosimy – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski – o misyjną jałmużnę, zbieraną do puszek w kościołach i kaplicach w całym kraju na rzecz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Zebrane ofiary są przeznaczone na wsparcie ponad 2100 polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 96 krajach świata.
2.     Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godzinie 16.30,            a Gorzkie Żale w środy i niedziele o godz. 16.30.
3.     Przy wyjściu z kaplicy Caritas rozprowadza świece paschałki. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Trwa akcja Jałmużna Wielkopostna, dary można składać do kosza przy ołtarzu.
4.     Obchodzimy dziś imieniny Proboszcza naszej parafii ks. Kazimierza Kulmaczewskiego, zaś w  poniedziałek, 5 marca liturgiczne wspomnienie Św. Kazimierza Królewicza, głównego patrona Metropolii Białostockiej. Uroczysta Msza Św. zostanie odprawiona w Kościele Św. Kazimierza            o godz. 18.00. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizantach.
5.     W piątek, 9 marca Uroczystości dziękczynne za ocalenie miasta    w rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor. O godz. 16.30 przy krzyżu przy ul. Poleskiej, będzie Droga Krzyżowa i Koronka do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadzi nasza parafia.               O 18.00 Msza Św.  w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
6.     W przyszłą niedzielę we Mszy Św. o godz. 12.00 biorą udział kandydaci do bierzmowania, również tego dnia o godz. 17.00        w dolnym kościele Ducha Św. odbędzie się spotkanie małżeństw niesakramentalnych.
7.      W zakrystii można nabyć marcowy numer „Drogi Miłosierdzia”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz