Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 25 marca 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


V NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU
 (25.03.2012r.)
1.     Przeżywamy Wielki Post. Zbliża się czas śmierci Chrystusa. Ostatnie rozmowy, ostatnie wyjaśnienia, ostatnie zachęty i ostrzeżenia. Chrystus mówi o uwielbieniu, ale wie, że dla Niego oznacza to śmierć. Nie mówi jednak o niej wprost, ale jest pełen lęku. Chrystus z tych ostatnich dni przed śmiercią jest nam niezwykle bliski. Żył jak my, cierpiał jak my i umierał jak my. Tylko dzieło, jakiego dokonał, przekracza naszą miarę.
2.     Od jutra po zmianie czasu na letni Msze Św. wieczorne będą odprawiane o godz. 18.00, kancelaria popołudniu będzie czynna   od godz. 16.30 do godz.17.30.
3.     Dzisiaj w naszej parafii rozpoczęły się rekolekcje wielkopostne. Będą trwały trzy dni: niedziela, poniedziałek i wtorek. Msze Św. rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek dla ogółu wiernych o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo rekolekcyjne dla młodzieży w poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 szkoły średnie,    o godz. 11.00 szkoła podstawowa. Kancelaria w tych dniach będzie nieczynna.
4.     W poniedziałek 26 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość celebrujemy w Kościele jako Dzień Świętości Życia.
5.     W piątek 30 marca, o godzinie 19.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa ulicami Białegostoku, od Katedry do kościoła Św. Rocha.
6.     Odwiedziny chorych przed świętami odbędą się w sobotę 31 marca od godz. 9.00. Zapisy w kancelarii.
7.     Rekolekcje Inteligencji Katolickiej odbędą się w Kościele Św. Wojciecha w dniach 31 marca, 1,2,3 kwietnia o godz. 19.15.
8.     Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach Świętych błogosławieństwo palm.
9.     Przy wyjściu z kaplicy Caritas rozprowadza świece paschałki. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin naszej parafii.
10.                Przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, można je składać do skarbony w prezbiterium.
11.                W ubiegłą niedzielę na budowę kościoła zebraliśmy 9.000 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. Kółko Różańcowe z ul. Wierzbowej 5B na kwiaty do Grobu Pańskiego złożyło 160 zł., a Kółko Różańcowe z ul. Broniewskiego 13 – 100 zł.
12.                Dziękujemy naszym Parafiankom za sprzątanie kaplicy i umycie okien. Bóg zapłać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz