Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 11 marca 2012

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
11.03.2012r.)
1. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W lutym zebrano 751 zł., wydano 37 paczek żywnościowych i opłacono obiady w szkole dla 3 dzieci. Przy wyjściu z kaplicy Caritas rozprowadza świece paschałki. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Trwa akcja Jałmużna Wielkopostna, dary można składać do kosza przy ołtarzu.
2. Przeżywamy Wielki Post. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc wyczulone sumienia na głos Boga.
3. Dzisiejsza modlitwa dnia przypomniała nam najważniejsze elementy wielkopostnych uczynków: post, modlitwę i jałmużnę. Post jest ograniczeniem nie tylko jedzenia, ale także wszelkich przyjemności. Rezygnując z nich, możemy bardziej oddać się modlitwie, która w Wielkim Poście powinna być intensywniejsza. Jałmużna to skuteczny sposób ulżenia czyjejś niedoli oraz wynagrodzenia za nasze grzechy. Niech dzisiejsze przypomnienie tych uczynków pobudzi nas do jeszcze większej gorliwości w ich spełnianiu.
4. Droga Krzyżowa jest odprawiana w piątki o godzinie 16.30,            a Gorzkie Żale w środy i niedziele o godz. 16.30.
5. W sobotę, 17 marca dzień imienin Ks. Zbigniewa. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizantach.
6. Dziękujemy naszym parafianom za czynny udział w nabożeństwie dziękczynnym za ocalenie miasta i poprowadzenie Drogi Krzyżowej.
7. Trwają prace przy wznoszeniu ścian naszej świątyni. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na budowę Kościoła.
8.18 marca br. odbędzie się w Białymstoku marsz w obronie Telewizji TRWAM oraz wolności w mediach. Poprowadzi go Jan Pospieszalski jako przedstawiciel niezależnych dziennikarzy oraz Stowarzyszenia Solidarni 2010. Marsz na tę chwilę wspiera 20 podlaskich organizacji, a ich lista z każdym dniem rośnie.
Program:
14.00 – Msza św. w kościele pw. św. Rocha w Białymstoku
15.00 – zbiórka pod Pomnikiem Smoleńskim
             Marsz ul. Lipową w kierunku pomnika Jana Pawła II (Archikatedra Białostocka).
             Wystąpienia oraz podpisanie petycji w obronie niezależnych mediów
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, bez podania racjonalnego powodu, odmówiła przyznania Telewizji TRWAM miejsca na multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej. Jest to kolejny, po zwolnieniach niezależnych dziennikarzy z mediów publicznych, przykład łamania zasad demokracji w naszym kraju.
Organizatorzy i uczestnicy marszu pragną przypomnieć, że zdecydowaną większość Polaków stanowią katolicy. Polityczna decyzja nie ma prawa pozbawiać ich możliwości oglądania telewizji krzewiącej wartości wiary. Czując się dyskryminowani we własnym  kraju postanowiono zorganizować ogólnopolski  protest środowisk katolickich i patriotycznych w obronie TV TRWAM oraz innych niezależnych mediów.
9. Zapraszamy na stronę http://www.florianbialystok.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz