Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 21 maja 2012


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE
 (20.05.2012r.)  
1.     Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.
2.     Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie 17.30. Od dzisiaj do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego jest odprawiana Nowenna do Ducha Świętego.
3.     W czwartek, 24 maja, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Od kilku lat, z woli papieża, jest to Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół               w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących tam chrześcijanach, którzy nie mogą otwarcie wyznawać swojej wiary.
4.     W sobotę przypada Dzień Matki. Z tej okazji w czasie nabożeństwa majowego i wieczornej Eucharystii wszystkie drogie Mamy będziemy polecać opiece naszej wspólnej Matki – Maryi.
5.     Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich zaprasza na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego,          26 maja, w sobotę o godz. 19.30 do Kościoła Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.
6.     W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
7.     Trwa akcja zbiórki zabawek, słodyczy i innych darów na dzień dziecka. Dary można składać do kosza przy ołtarzu lub                   w Caritasie.
8.              Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy pomogli    w przygotowaniu uroczystości Bierzmowania w naszej parafii. Właścicielom restauracji „Trzy po Trzy” za przygotowanie kolacji, w której uczestniczył JE Ks. Arcybiskup.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz