Łączna liczba wyświetleń

sobota, 5 maja 2012

Ogłoszenia 6 maja 2012


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
6 maja 2012


1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W kwietniu zebrano 1021 zł, wydano 44 paczki żywnościowe świąteczne i 31 paczek ze słodyczami dla dzieci. Opłacono obiady w szkole dla trojga dzieci. Dochód ze sprzedaży paschałów i chlebków wyniósł 647 zł. Będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. Rusza akcja zbiórki zabawek, słodyczy i innych darów na Dzień Dziecka, dary można składać do kosza przy ołtarzu, lub w Caritasie.
2.     Wszczepienie w Chrystusa to – jak usłyszeliśmy – nasze osobiste odniesienie do Niego, to osobowy kontakt z Nim; to czerpanie sił do zmagań z trudnościami, jakie niesie życie. Niech owa moc czerpana z tego wszczepienia, mimo naszej słabości, umożliwia nam najpełniejszy rozwój duchowy.
3.     Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie 17.30, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
4.     8 maja, we wtorek, uroczystość Św. Stanisława BM, głównego patrona Polski.
5.     W przyszłą niedzielę, na Mszy Św. o 10.30 I Komunia Św. Osoby niezainteresowane prosimy, by przyszły tego dnia na inne godziny Mszy Św. Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sobotę 12 maja o godz. 9.00.
6.     W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 uczestniczą kandydaci do bierzmowania. Po Mszy Św. Konferencja. Obecność obowiązkowa.
7.     Tego dnia, o godz. 17.00, w dolnym kościele Ducha Św. W Białymstoku, odbędzie się spotkanie małżeństw niesakramentalnych.
8.     W zakrystii można nabyć majowy numer „Drogi Miłosierdzia”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz