Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 27 maja 2012

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
 (27.05.2012r.)  
1.     Odezwa Ks. Abpa E. Ozorowskiego.
2.     Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich – zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania.
3.     Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek –  święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00     i 18.00. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię. Tego dnia Papieskie Dzieła Misyjne       w duchu solidarności z cierpiącym Kościołem w Sudanie proszą     o modlitwę i post w tym dniu.
4.     Przed nami ostatnie dni nabożeństw majowych. Weźmy w nich udział i przedstawiajmy Maryi wszystkie nasze ważne sprawy.
5.     W czwartek, 31 maja – obchodzimy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego     od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł dalej rozlewać się na całe stworzenie.
6.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
7.     W piątek będziemy obchodzić „Dzień Dziecka”. Z tej okazji wszystkim dzieciom życzymy samych radości w ich życiu.
8.     W piątek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.40.
9.     W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
10.                Z inicjatywy metropolity warszawskiego pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako Dzień Dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami. Po Mszach Świętych będą zbierane ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
11.  W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 8600 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz