Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 13 maja 2012

Ogłoszenia


OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
 (13.05.2012r.)  
1.     Co znaczy kochać Boga? Odpowiedział nam dziś Chrystus jasno    i dobitnie: „Jeśli będziecie zachowywać Moje przykazania, będziecie trwać w miłości Mojej”... Innymi słowy: miłość Boża, to nie jest problem uczuć, ale zachowywania Bożych przykazań. Czy tak właśnie kocham Boga?
2.     Jutro rozpoczynamy kwartalne dni modlitw, które tym razem poświęcone są prośbie o dobre urodzaje. Dawniej nazywano je „suchymi dniami”. Całym sercem prośmy Boga Wszechmogącego, aby nam je dał i by nikomu nie zabrakło chleba powszedniego.
3.     Jak pamiętamy, w czasie wielkanocnym jesteśmy zobowiązani przystąpić do sakramentu pojednania. Powoli czas ten zbliża się do końca, zadbajmy o sumienne wypełnienie tego chrześcijańskiego obowiązku.
4.     Wciąż trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
5.     W poniedziałek, 14 maja obchodzimy święto Św. Macieja, apostoła, a w środę, 16 maja, święto świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.      
6.     16 maja, w środę o godz. 18.00, Ks. Abp E. Ozorowski udzieli Bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z naszej parafii. Spowiedź kandydatów do Bierzmowania, 15 maja, we wtorek o godz. 17.00, próby generalne przed Bierzmowaniem, w poniedziałek i wtorek    o godz. 18.30. W dniu Bierzmowania, kandydaci wraz ze świadkami zbierają się przed kaplicą o godz. 17.30.
7.     Od piątku, 18 maja rozpocznie się nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
8.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia o godz. 10.30 wezmą udział uczniowie klas III przeżywający I rocznicę Komunii Świętej. Spowiedź uczniów w sobotę o godz. 9.00. Również          w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę Kościoła.
9.     Trwa akcja zbiórki zabawek, słodyczy i innych darów na dzień dziecka. Dary można składać do kosza przy ołtarzu lub                   w Caritasie.
10.                 Dzieci przystępujące do I Komunii Św. złożyły ofiarę w wysokości 1900 zł. na budowę kościoła. Bóg zapłać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz