Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 23 grudnia 2012

Ogłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU
(23.12.2012r.)  
1.     W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Jutro Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku, przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym. W poniedziałek w dniu Wigilii nie będzie Mszy Św. o godz. 17.00.
2.     Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o godz. 24.00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia według świętego Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Taca z pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia. W pierwszym dniu Świąt nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00.
3.     Przy wyjściu z kaplicy można nabyć poświęcone opłatki i świece Caritas.
4.     W ubiegłą niedzielę na budowę Kościoła zebraliśmy 9800 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

1 komentarz:

  1. Ogłoszenia Radom Lokalne z Radomia i okolic tutaj możesz dodać ogłoszenie płatne a następnie je wyróżnić pamiętaj dodając ogłoszenie na ogloszenianowysacz.online przygotuj niepowtarzalny opis produktu tak aby to twoje ogłoszenie było lepiej widoczne w wynikach wyszukiwani, pamiętaj aby dodać je do odpowiedniej kategorii sprzedajesz samochód dodaj ogłoszenie do kategorii motoryzacja, dom mieszkanie działkę to nieruchomości, materiały biurowe, papier, tusze biuro i firma a praca to praca tylko postaraj się bliżej określić charakter zatrudnienia czy etat, umowa o dzieło czy zlecenie pamiętaj im bardziej dokładnie określisz kategorię tym bardziej unikniesz pomyłek. Zapraszamy na Ogłoszenia Radom. Radom Lokalne.

    OdpowiedzUsuń