Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 2 grudnia 2012

OgłoszeniaOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
I  NIEDZIELA ADWENTU (2.12.2012r.)  
1.     Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W listopadzie zebrano 390 zł., wydano 41 paczek żywnościowych i opłacono obiady w szkole dla trojga dzieci. Caritas rozprowadza świece pod hasłem: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz płytę CD z kolędami w wykonaniu białostockich scholi, można je nabyć przy wyjściu z kaplicy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii letnich dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii. W dniach 7 i 8 grudnia 2012, Caritas przy współpracy z Bankiem Żywności przeprowadzą zbiórkę żywności w sklepach: Biedronka przy ul. Rzemieślniczej oraz Stokrotka i PSS Społem na naszym osiedlu. Dary można składać u dyżurujących wolontariuszy w sklepie lub do kosza w naszej kaplicy. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
2.     Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Być solą ziemi”. Program tego roku wpisuje się w ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, Rok Wiary. Msza Święta Roratnia ku Czci Matki Bożej będzie odprawiana w dni powszednie o godz. 7.00.
3.     6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa, niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy.
4.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
5.     W sobotę, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Od godz. 12.00 do godz. 13.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinie łaski.
6.     W zakrystii można nabyć książkę Ks. Abp Edwarda Ozorowskiego: „Credo – taka jest nasza wiara”.
7.     Od dzisiaj przy wyjściu z kaplicy można zaopatrywać się w poświęcone opłatki wigilijne. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę naszego kościoła. W tygodniu opłatki można nabywać w kancelarii w godzinach urzędowania. Nikt nie jest upoważniony do roznoszenia opłatków po domach. W przyszłą niedzielę we Mszy Św. o godz. 12.00 biorą udział kandydaci do Bierzmowania. Również w następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby kościoła na wschodzie.
8. W zakrystii można nabyć nowy numer "Dróg Miłosierdzia".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz