Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 1 września 2013

Ogłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
(2.09.2013r.)
1.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek dla ubogich rodzin z naszej parafii. W sierpniu zebrano 736 zł. Wyprawki szkolne będą wydawane we wtorek 3 IX w godz. 16.00-18.00. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję zbiórki artykułów szkolnych i tym, którzy wspierają parafialną Caritas.
2.     Jutro - 2 IX - zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców na Mszę Świętą o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.
3.     Wakacje i urlopy dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na Łamaniu Chleba.
4.     W dzisiejszą pierwszą wrześniową niedzielę przypada 74. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Ogarnijmy modlitwą ofiary wojny.
5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
6.      W zakrystii można nabyć wrześniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz