Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 15 września 2013

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIEOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
15 września 2013

1.  Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie.
2.  Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.
3.  W najbliższy wtorek, 17 września, w rocznicę napaści Związku radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
4.  Młodzież klas III gimnazjum prosimy, by zapisywała się na listę kandydatów do bierzmowania. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie w II niedzielę października.
5. Dziś po każdej Mszy Św. zapisujemy uczniów od klas III SP wzwyż na ministrantów. Zebranie ministrantów odbędzie się w piątek o 18.40.
6. W czwartek 19 września po Mszy Św. wieczornej odbędzie się spotkanie Grupy Liturgicznej. Zapraszamy chętnych kobiety i mężczyzn.

W tym tygodniu patronujĄ nam:
·   16 IX – Święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup; obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku;
·   20 IX – Święci Andrzej Kim Taegon i Towarzysze, koreańscy męczennicy.
·        W sobotę, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz