Łączna liczba wyświetleń

sobota, 7 września 2013

Ogłoszenia duszpasterskieOGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE
XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
(8.09.2013r.)

1.     Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Błogosławionego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […]
2.     Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. Dzisiejsza niedziela przesłania jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego.
3.     Natomiast w sobotę, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela.
4.     Parafialna Wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich, zaprasza wszystkich członków i sympatyków, na spotkanie formacyjne, które odbędzie się we wtorek, 10 września o godz.. 16.30.
5.     Młodzież klas III Gimnazjum, prosimy aby zapisywała się na listę kandydatów do Bierzmowania. Zgłoszenie jest koniecznym warunkiem do Bierzmowania. Zapisy w kancelarii w godzinach urzędowania. Pierwsze spotkanie kandydatów odbędzie się w II niedzielę października.
6.     W zakrystii można nabyć wrześniowy numer: „Drogi Miłosierdzia”.
7.     W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę naszego Kościoła.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz